Akce!

Reflexní oděvy do mrazu, vedra i teplotních výkyvůDatum konání:
8.12.2015

Co všechno musí umět moderní reflexní pracovní oděvy? To, že jsou díky nim pracovníci na silnici, stavbě nebo třeba ve skladě dobře vidět, je jasné. Moderní pracovní oděvy musejí být ovšem – stejně jako ty sportovní – také funkční a hezké.

Teplé, ale prodyšné

Kabáty, bundy i kalhoty se tak vyrábějí z moderních materiálů, jako je goretex a další membrány. Zimní reflexní oblečení je zateplené, nepromokavé a neprofoukne. Zároveň však, stejně jako třeba vybavení pro lyžaře, zůstává prodyšné. 

Funkční trika

Naopak do vedra jsou určená reflexní trička, která jsou z příjemného chladivého materiálu a dokáží odvádět pot. A například u bundy oceníte odvětrávání na zádech a v podpaží, u kalhot zase rozparek na zip. 

Výstražné (a prodyšné) pásky

Dokonce i reflexní pásky mohou být plně funkční. Nejnovější typy těchto pásek totiž obsahují miniaturní mezery, a díky tomu jsou prodyšné. Takže nehrozí, že by se člověk v místě, kde je páska nažehlena, více potil. 

Ráno mráz, v poledne teplo

Pokud vám zákon nařizuje výstražné oděvy, musí je mít zaměstnanci po celou pracovní dobu. Co dělat, když je například na jaře brzy ráno mráz a přes den třeba patnáct stupňů? Právě pro takovou situaci je určená reflexní bunda s odepínací podšívkou i rukávy. 

Žlutá, oranžová nebo červená?

V nabídce jsou žluté, oranžové a v poslední době i červené reflexní oděvy. Všechny splňují normy a jsou dobře viditelné ve dne i v noci. Při výběru tedy zvažte jen to, jaké barvy převládají na vašem pracovišti. Jestliže např. pořizujete oblečení do skladu se žlutými regály, zvolte jinou barvu. 

Pracovní oděvy a trendy

U výstražných oděvů se setkáváme s celou řadou praktických prvků, jako je vyztužení namáhaných míst, možnost vložení nákoleníků, velké kapsy… Oblečení může mít antistatické vlastnosti a další úpravy. Jak je to ale s módou? Také střihy se pořád vyvíjejí, přičemž inspiraci hledají právě v outdooru nebo běžné konfekci.  

Potřebujete reflexní pracovní oděvy? Kontaktujte nás, pro vaši firmu vybereme to pravé.